Polish languagepl English languageen

Produkty    - Urządzenia myjące ciśnieniowo


Myjka jest urządzeniem ciśnieniowym służącym do mycia skrzynek transportowych. Może ona funkcjonować samodzielnie lub jako element linii produkcyjnej. Urządzenie zbudowane jest w formie jednopłaszczowego zbiornika w kształcie tunelu. W wersji podstawowej, wnętrze myjki podzielone jest na dwie sekcje, oddzielone od siebie ścianą:

  • sekcję myjącą,
  • sekcję płuczącą

W wersji rozbudowanej myjka może być dodatkowo wyposażona w sekcję suszącą. Myjka posiada osiem regulowanych stóp, które umożliwiają wypoziomowanie urządzenia.
Urządzenie wykonane jest z blach nierdzewnych kwasoodpornych.

Wnętrze myjki stanowi łańcuch (w zależności od wersji myjki: jeden lub kilka łańcuchów) , zbierający i transportujący przeznaczone do umycia skrzynki. Mycie realizowane jest dzięki dyszom, które w specjalny sposób kształtują strumień cieczy myjącej. Ciecze myjąca i płucząca oczyszczane są z zanieczyszczeń mechanicznych przez filtry siatkowe. Ciecz myjąca jest podgrzewana zainstalowaną wewnątrz myjki nagrzewnicą parową lub grzałkami elektrycznymi.

Obsługa myjki ogranicza się do podania skrzynek na przesuwający się wewnątrz tunelu łańcuch, który je transportuje wzdłuż natrysku. Szybkość przesuwu łańcucha jest regulowana. Po przejściu przez natrysk myjący, skrzynki są transportowane pod natrysk płuczący. Tak umyte wysuwane są z tunelu, gdzie należy zdjąć je z łańcucha transportowego. Sterowanie pracą urządzenia jest realizowane ze skrzynki sterującej, umieszczonej na ścianie bocznej myjki.Charakterystyka techniczna
Długość [mm]ok. 5000
Szerokość [mm]ok. 1200
Wysokość [mm]ok. 1300
Waga [kg]ok. 1600
Szybkość mycia (najmniejsza) [szt./min.]ok. 4