Polish languagepl English languageen

Spawanie aluminium i stali nierdzewnej


Jedną z usług oferowanych przez firmę Metal Process jest profesjonalne spawanie stali nierdzewnej oraz aluminium. Nasza firma posiada wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę spawaczy z uprawnieniami krajowymi. Nasi pracownicy wykorzystują urządzenia najwyższej klasy, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższą jakość oraz trwałość wykonywanych spoin.

Metal Process posiada wykwalifikowane osoby nadzoru spawalniczego z uprawnieniami EWE, badań NDT VT2, PT2, a także kadrę spawaczy z uprawnieniami do spajania urządzeń dozorowych-ciśnieniowych, dla szerokiego zakresu materiałów.

Pracownicy Metal Process posiadają duże doświadczenie w spawaniu stali konstrukcyjnej, nierdzewnej i aluminium.

Spółka posiada certyfikowane przez jednostki notyfikowane procesy produkcyjne scalania w zakresie norm:

  • EN 1090,
  • EN 3834,
  • Dyrektywy ciśnieniowej 97/23EG, AD2000.

W oparciu o posiadane zaplecze techniczne i rozbudowany park maszynowy jesteśmy w stanie wykonać konstrukcję dowolnego kształtu i formatu. Realizujemy na zamówienie m.in. konstrukcje stalowe, z blach i profili walcowanych na zimno i na gorąco. Podejmujemy się wykonania zarówno usług spawania drobnych elementów jak i całych konstrukcji wielkogabarytowych.

Naszą specjalizacją jest spawanie aluminium oraz stali nierdzewnej, które wykonujemy przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Aluminium, ze względu na swoją specyfikę wymaga umiejętności i uwagi spawacza. Nasi pracownicy są w stanie wykonać spoiny trwałe i wolne od wad w postaci porów czy innych zanieczyszczeń.

Każdy etap realizacji zamówienia stale monitoruje specjalista ds. jakości.

Nasze możliwości produkcyjne obejmują spawanie łukowe stali nierdzewnej i węglowej, a także aluminium metodami MIG, MAG oraz TIG.

Metodę TIG stosuje się w osłonie gazów szlachetnych helu lub argonu, które są chemicznie obojętne. Metodę tę stosuje się najczęściej do spawania stali nierdzewnej, a także aluminium, tytanu i miedzi i niklu. Idealnie sprawdza się przy łączeniu cienkich blach oraz rur. Metoda TIG najczęściej wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym, chemicznym oraz w przemyśle metalowym. Jej niewątpliwymi zaletami są jakość oraz czystość spoin, a także możliwość łączenia różnych materiałów.

Spawanie metodą MIG oraz MAG to dwie najczęściej stosowane techniki. MIG, czyli spajanie w osłonie gazów szlachetnych znajduje zastosowanie w łączeniu materiałów aluminiowych, z magnezu, miedzianych oraz innych materiałów niezależnych. Natomiast metoda MAG, czyli spajanie w osłonie gazu chemicznie aktywnego – CO2 służy do łączenia wszelkiego rodzaju stali nisko oraz wysokostopowych, a także niestopowych. Najczęściej wykorzystuje się ją w przemyśle ciężkim do łączenia np. konstrukcji stalowych czy elementów zbiorników ciśnieniowych. Techniki MIG/MAG pozwalają łączyć rozmaite metale i ich stopy w każdej pozycji. Głównymi zaletami owych metod są szybkość wykonania, wysoka wydajność oraz dobra jakość idąca w parze z niskimi kosztami.

Spawanie ręczne elektrodą otuloną to jedna z najstarszych i najbardziej uniwersalnych metod. Elektroda otulona składa się z metalowego rdzenia pokrytego sprawowaną otuliną. Pomiędzy elektrodą a scalanym materiałem wytwarzany jest łuk elektryczny, który wywołuje się poprzez punktowy kontakt elektrody z materiałem. Zaletami tej metody jest możliwość łączenia różnych gatunków stali i ich stopów, możliwość łączenia materiałów w każdej pozycji oraz w każdych warunkach polowych np. na wysokości, pod wodą, wykorzystanie stosunkowo tanich, prostych w obsłudze i przenoszeniu urządzeń. Do wad należy wydajność, tempo prac na co wpływa konieczność usuwania żużla oraz zmiany elektrod a także jakość spoin mocno uzależniona od umiejętności spawacza.

Jeśli chcą Państwo przekonać się na własne oczy jak nieograniczone możliwości posiadają techniki spawania stali nierdzewnej i aluminium, zachęcamy do współpracy z firmą Metal Process. W codziennej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia, maszyny i oprogramowanie, dzięki czemu każdy projekt jest odpowiednio dopracowany i zawsze w stu procentach odpowiada wyobrażeniom Klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie procesu. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi konsultantami.